banner162
Selahiye Camii Restorasyon Çalışmaları Tamamlandı

Samsun’un İlkadım Belediyesi tarafından kısa sürede restorasyon çalışmaları tamamlanan Selahiye Camii bugün büyük bir katılımla ibadete açıldı.

03 Haziran 2016 Cuma 20:13
Selahiye Camii Restorasyon Çalışmaları Tamamlandı

Samsun’un İlkadım Belediyesi tarafından ilçede devam eden restorasyon çalışmaları kapsamında, kısa süre önce çalışmalar başlatılan Selahiye Camii bugün Cuma namazı öncesi düzenlenen törenle ibadete açıldı. Büyük bir katılım ile gerçekleştirilen açılış törenine, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Müftüsü Veysel Çakı, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, Selahiye Mahallesi cemaati ve çok sayıda vatandaş katıldı. amsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Müftüsü Veysel Çakı, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, Selahiye Mahallesi cemaati ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Selahiye Camii’nin açılışında bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Selahiye Camii’nin restorasyon çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Selahiye Camisi Samsunumuzun yıllardır bildiğimiz köklü bir ibadethanesi. Bu ibadethanenin yeniden restore edilerek yeni bir anlayışla ibadete kazandırılması hepimizi çok mutlu etti. Bugün Ramazan arifesinde bu restorasyonu yapan ve bu mabedi bu hale getiren herkesten Allah razı olsun. Burada ben yüreğimde huzur hissediyorum" şeklinde konuştu.


Selahiye Camisi, Samsun Müftüsü Veysel Çakı'nın yaptığı duanın ardından kesilen kurdele ile ibadete açıldı. Açılış sonrası protokol ve cemaat Cuma namazını Selahiye Camisi'nde kıldı.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder