banner162
Samsun’da “Uçak Simülatörü ile Türkiye Turu”

Samsun’da, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi ile Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi (AVM) tarafından “Uçak Simülatörü ile Türkiye Turu” etkinliği gerçekleştirildi.

06 Haziran 2016 Pazartesi 15:54
Samsun'da 'Uçak Simülatörü ile Türkiye Turu”
Samsun’da, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi ile Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi (AVM) tarafından ortaklaşa düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün, Süleyman Yançatoral Çocuk Evleri Sitesi, 19 Mayıs Sevgi Evleri, Yaşar Doğu Yetiştirme Yurdu ile Çocuk Evleri’nde kalan bakım ve koruma altındaki 200 çocuğa “Uçak Simülatörü ile Türkiye Turu” etkinliği düzenlendi. Bir birinden renkli karelerin meydana geldiği etkinlikte çocuklara, özel olarak hazırlanmış simülatör uçak ile 3 boyutlu olarak Türkiye turu yaptırıldı. Birleşmiş Milletler’in 20 Kasım 1989 yılında kabul ettiği Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin ülkede uygulanması ve yaygınlaşması için politikalar üreten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, özellikle kuruluşlarda kalan çocuklara sunmuş olduğu hizmetlerle çocukların yüksek yararını gözetiyor ve haklarını koruyor.


Çocuk Haklarına Dair Sözleşmenin 27. Maddesi’nde “Her çocuk fiziksel, zihinsel, ruhsal, ahlaki ve sosyal gelişmesi açısından yeterli yaşam standartlarına ulaşma hakkına sahiptir” diye ifade edilen yaşam standartlarını oluşturan Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi vasıtasıyla bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine devam ediyor.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder