banner162
Samsun’da Tapu ve Kadastro’nun 169. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Samsun’da Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü tarafından bugün, Tapu ve Kadastro’nun 169. Kuruluş yıl dönümünü törenle kutlandı.

23 Mayıs 2016 Pazartesi 15:07
Samsun'da Tapu ve Kadastro'nun 169. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Samsun’da Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün, Tapu ve Kadastro’nun 169. Kuruluş yıl dönümünü düzenlenen törenle kutlandı. Düzenlenen organizasyonda Samsun’un simgesi olarak kabul edilen Atatürk Anıtı’nda yağan yağmurun altında çelenk sunma töreni düzenlendi. Büyük bir katılım ile gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

 

Tapu ve Kadastro 10. Bölge Müdürü Hasan Özalban’ın ve çok sayıda kurum çalışanın katıldığı törende renkli kareler meydana geldi. Düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Müdür Özalban, “İki asra yakın bir zamandan beri halkımızın mutluluğu için çalışan genel müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatındaki 19 bin 300 civarındaki personeli, 22 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, 970 Tapu Müdürlüğü, 81 Kadastro Müdürlüğü ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde teşkilatlanmak suretiyle, yılda 7 milyonun üzerinde işlem ve yaklaşık 20 milyon vatandaşımıza hizmet sunun yaygın ve köklü bir kurumdur. Her yıl ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 25’i tapu ve kadastro hizmetlerinden faydalanmaktadır. Sonuç olarak, 169 yıllık geçmişe sahip olan kurumumuzun hedefi, bilgi teknolojilerini en etkin kullanan ve sunan, sürekli kendini geliştiren, modern yönetim anlayışıyla idare edilen, hizmet verdiği vatandaşların ve çalışanların memnuniyetini ön planda tutan, hizmet sunan, sunduğu hizmetleri koordineden ve denetleyen, sunduğu bazı hizmetleri özel sektöre devreden, devrettiği hizmetleri denetleyen ve tapu, kadastro ve harita alanlarında kural koyan ve yönlendiren, uzlaştıran, doğru ve güncel bilgileri sunan, dünya ülkeleri ile alanında bilgi birikimini ve teknolojisini paylaşan ve yönlendiren lider bir kurum olma yolunda hizmetlerine devam etmektedir” ifadelerini kullandı.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder