banner162
Samsun’da Sokak Hayvanları Ücretsiz Sahiplendiriliyor

Samsun’da üniversite mezunu bir genç tarafından açılan petshopda sokak hayvanları bakımı yapıldıktan sonra ücretsiz sahiplendiriliyor

14 Mayıs 2016 Cumartesi 11:44
Samsun'da Sokak Hayvanları Ücretsiz Sahiplendiriliyor

Samsun’ üniversite mezunu bir genç sokak hayvanlarına olan sevgisinden dolayı kendisine ait bir petshop açtı. Ankara Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunu olduğunu ifade eden 28 yaşındaki Burak Şahinkaya, sokakta yaşayan bakımsız, ilgisiz ve aç büyüyen kedilere ve köpeklere açtığı petsopda ev sahipliği yaparak tedavilerini ve bakımını yapıyor. Bununla da yetinmeyen Şahinkaya, sahipsiz kedi ve köpeklere tedavilerini yaptıktan sonra sağlığına kavuşunca bakabilecek bir aile bulup ücretsiz sahiplendiriyor. 3 yılda binin üzerinde kedi ve köpeği sahiplendiren Şahinkaya, dükkanında sattığı ırk köpeklerinden kazandığı paranın da 3’te 1’ini sokak hayvanlarının bakımına bağışlıyor.

 

2013 yılından buyana işini severek yaptığını belirten Burak Şahinkaya, “Ankara Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunuyum. Sokak hayvanlarına yardımcı olmak için bu işe atıldım. Bununla beraberde binin üzerinde kedi ve köpeği ücretsiz olarak sahiplendirdik. Şu anda hepsi evlerde gayet güzel bakılıyor. Bakılmadığı takdirde de geri alıyoruz. Ayrıca ırk köpeklerinin satışını da yapıyoruz ve ırk köpeklerinden kazandığımız karın 3’te 1’ini sokak hayvanlarına bağışlıyoruz” dedi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder