banner162
Samsun’da Skate Park Faaliyete Geçirildi

Samsun’da gençlerin talebi üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tarafından Skate Parkı yaptırılarak faaliyete geçirildi.

27 Mayıs 2016 Cuma 11:39
Samsun'da Skate Park Faaliyete Geçirildi
Samsun’da trafikte hayatlarını tehlikeye atarak araçların arkasına takılıp kaykay yapan gençlere kayıtsız kalmayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, gençlerin daha güvenli bir ortamda adrenalin tutkularını gerçekleştirebilmesi için Doğu Park alanı içerisinde uygun görülen bir bölgeye Skate Parkı yaptırdı. Başkan Yılmaz, gençlerden gelen taleplere kayıtsız kalmadıklarını belirterek 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde pisti faaliyete geçirdiklerini belirtti. Bugün yeni yapılan pisti yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, Skate Park içerisinde spor yapan gençler ile yakından sohbet etti.

 

GENÇLERDEN YILMAZ'A SKATE PARK TEŞEKKÜRÜ
‘Skate Park’ın keyfini çıkaran gençler, yapılan pist için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a, "Böyle bir alana sahip olduğumuz için şanslıyız. Bize bu imkanı sağladığınız için çok teşekkür ediyoruz" dediler.

HEM ADRENALİN HEM SPOR
Adrenalin tutkunu gençlerin araçların arkasına takılarak ve canlarını tehlikeye atarak kaykay yaptıklarını hatırlatan Başkan Yılmaz, "Çocuklarımız burada daha güvenliler. Hem adrenalin tutkularını giderecekler hem de spor yapmış olacaklar. Biz çocukluğumuzda Avrupa ülkelerindeki çocuklara özenirdik. Neden onlar bizim çocuklarımıza özenmesinler" diye konuştu. Başkan Yılmaz, spor yaparken kask takmaları konusunda gençleri uyarmayı da ihmal etmedi.

"İYİ SPORCU OLMAK YETMEZ"
Ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Belediyespor Kulübü’ndeki sporcularla bir araya gelen Yusuf Ziya Yılmaz, geleceğin sporcularına, iyi sporcu olman yetmez, bunun yanında ahlaklı ve iyi insan olmak da gerekir diyerek öğüt verdi. Başkan Yılmaz, "Sizlerin hedefiniz sadece yıldız oyuncu olmak olmasın. Bizim için en önemli şey çocuklarımızın iyi insan olması. Arkadaşlarını sayan, ailesini seven, doğru söyleyen ve okulunda iyi öğrenci olan sporcular olmak. Yıldız oyuncu olmasanız bile iyi insan olmak daima birinci hedefiniz olsun" dedi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder