banner162
Samsun’da Sevgiyle Uzanan Eller Projesi

Samsun’un Bafra kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘Sevgiyle Uzanan Eller Projesi’ kapsamında bugün çocuklar ilk kez uçağa bindirildi.

02 Haziran 2016 Perşembe 15:39
Samsun'da Sevgiyle Uzanan Eller Projesi
Samsun’un Bafra kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘Sevgiyle Uzanan Eller Projesi’ kapsamında bugün Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu'ndaki uçuş kampüsünde çocuklar ilk kez uçağa bindirildi. Düzenlenen organizasyon kapsamında çocuklara pilotlar tarafından uçuş eğitimi hakkında bilgiler verildi.


Pilotlar tarafından verilen teknik bilgilerin sonrasında çocuklar, Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesindeki 4 kişilik uçaklarla Bafra ve 19 Mayıs ilçesi semalarında kısa bir süre uçtu.
Bir birinden renkli karelerin meydana geldiği uçuş sırasında çocukların heyecanlı olduğu gözlendi.


Düzenlenen etkinlik kapsamında konuşma yapan Bafra Kaymakamı Halis Arslan, "Sevgiyle Uzanan Eller Projesi'nin 2016 yılının son etkinliğiyle bir aradayız. Bu proje yaklaşık 2 yaşında. 1.inci grup arkadaşlarınız 17 kişi daha önce uçağa binmişlerdi, sizlere de sözüm vardı ve şimdi ise sizler uçağa bineceksiniz. Projeye dahil olan çocuklarımızdan derslerinde başarılı olan öğrencilerimizi ödül olarak uçurmak istedik. Pilot sizleri Bafra semalarında uçuracak, bu arada Kızılırmak'ı ve değişik yerleri uçakla uçarak havadan göreceksiniz. Bu projenin amacında çocuklara uçakları ve gökyüzünü de sevdirmek için de yaptık. Hakikaten heyecanlı ve coşkulu bir şey. Sevginizi hiçbir zaman yaşantınızdan çıkarmayın. Onun için ülke, vatan, görev, öğretmen, sınıf, okul sevgisi. Eğer bir kişi işini seviyorsa başarılı oluyor. Şiddetin panzehiri sevgidir. Sevginin halledemeyeceği hiçbir konu yoktur. Yaklaşık bir yıldır çocuklarımıza sevgiyi aşılamaya çalışıyoruz. Sevgi ortamında her şeyin daha iyi, daha başarılı olacağı inancıyla çocuklarımızla burada projemiz kapsamında sevgiyi gökyüzüne salacağız” şeklinde konuştu.


İlk uçuş deneyimi yaşayan çocuklar ise önce korktuklarını belirterek, "Çok heyecanlıydık, yukarıdan yere bakmak çok güzeldi. Bafra Kaymakamımıza bizler için yaptığı projelerinden ötürü çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.


Uçuş sonrası Bafra Kaymakamı Halis Arslan, "İlçemizde yürütülen 'Sevgiyle Uzanan Eller Projesi' kapsamında yapmış olduğumuz 'Sevgimizi Gökyüzüne Salıyoruz' adlı projeye uçuş desteğinden dolayı sevgi çocukları adına Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ferşat Kolbakır’a teşekkür eder, görevinde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı. 


Kaynak: İHA

Yorum Gönder