banner162
Samsun’da Restorasyon Çalışmaları Hız Kazandı

Samsun’un Kavak Belediyesi, vatandaşlar tarafından kullanılan piknik alanlarında başlattığı restorasyon ve yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

23 Mayıs 2016 Pazartesi 17:30
Samsun'da Restorasyon Çalışmaları Hız Kazandı

Samsun’un Kavak Belediyesi tarafından ilçede başlatılan projeler kapsamında, Ortaköy Mahallesi’nde bazı bölgelerde yenileme çalışmaları başlatılmıştı. Kavak Belediyesi, şehirde sıcak havaların hissedilmeye başlamasıyla birlikte piknik alanlarını dolduran vatandaşların yüzlerini güldürecek projelere imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde Ortaköy Mahallesi’nde bulunan piknik alanının restorasyon çalışmalarını tamamlayan Belediye personelleri, şuanda Kavak'ta bulunan Güven Göleti’nde de bakım ve restorasyon çalışmaları yapıyor.

 

Bugün Güven Göleti’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu burada bazı açıklamalarda bulundu. Sarıcaoğlu, Kavak halkı her şeyin en iyisine layık olduğunu belirttiği açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: "Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda pikniklerini yapabilmeleri aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilmeleri için Güven Göleti piknik alanımızda geniş çaplı restorasyon çalışmaları yaptık. Restorant, cami, lavabolar, oturma yerleri, piknik alanları gibi birçok yerde restorasyon çalışmaları yapıp halkımızın daha hijyenik ve güvenli ortamlarda piknik yapabilmelerini sağladık.”

 

HAFTA SONLARI ÜCRETSİZ SERVİS OLACAK
Güven Göleti’nin şehir merkezine uzak olması nedeniyle vatandaşların ulaşım sorunu çekeceğini, bunun için de her hafta sonu saat 10.00, 11.30 ve 18.00'da şehir merkezinden Güven Göleti’ne ücretsiz otobüs kaldıracaklarını belirten Başkan Sarıcaoğlu, “Sadece ailelerin kullanabileceği bu ücretsiz otobüs Kavak halkına büyük kolaylık sağlayacak. Güven Göleti’nin ulaşım konusundaki sorununu çözdük. Vatandaşlarımızın rahatlığı için ne gerekiyorsa biz o işi yapmaya hazırız” dedi.

VATANDAŞ ODAKLI HİZMET ANLAYIŞI
Sarıcaoğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Yapılan hizmetlerde ‘yaptık oldu’dan ziyade vatandaşlarımızın çıkarları doğrultusunda hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Amacımız göz boyamak değil amacımız vatandaşlarımızın nasıl daha rahat kullanabilirler cümlesindeki soruyu çözmek. Güven Göleti piknik alanımızı yaptık buyurun kullanın en kaçamak cümle olabilirdi ama biz vatandaşlarımızın buralara ulaşımını da çözüp onlara hak ettikleri hizmeti sorunsuzca vermek istedik.”


Kaynak: İHA

Yorum Gönder