banner162

Sasmun’da Kırım Kongo Kanamalı Ateşe (KKKA) hastalığı şüphelisi, 5 çocuk annesi bir kadın hayatını kaybetti.

19 Mayıs 2016 Perşembe 15:16
Samsun'da KKKA Can Aldı

Alınan bilgiye göre, Amasyanın Merzifon ilçesinde yaşayan 5 evlat annesi 58 yaşındaki Hurise M. İsmindeki bir kadın evinde vücuduna yapışan keneyi kendisi çıkardı. Daha sonra halsizleşen ve ateşi çıkan Hurise M. Merzifon Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Burada tahlil yaptırıp daha sonra da dün kendi isteğiyle Samsun'a gelip, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tahlil verdi.

 

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerekli tüm müdahaleler yapılan bayana intaniye polikliniğine başvurması ve her gün tahlil ve takip yapılması gerektiği ifade edildi. Hastaneden çıktıktan sonra geceyi Samsun'da oğlunun evinde geçiren Hurisel M., resmi tatilden dolayı bugün özel bir hastaneye gelerek KKKA ile ilgili tahlil verdi. Tahlil sonrası oğlu ve gelini ile birlikte bir lokantaya gidip çorba içmek isteyen Hurisel M., lokantada aniden fenalaşınca 112 Acil Servis ekipleri tarafından özel bir hastanenin acil servisine kaldırıldı. 5 çocuk annesi kadın, acil serviste yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 


Hurisel M.'nin cenazesi, savcının talimatı doğrultusunda KKKA şüphesi bulunduğundan ve kesin ölüm sebebinin tespiti için Trabzon Adil Tıp Kurumu'na gönderildi. Hurisel M.'nin ölümü yakınlarını gözyaşlarına boğdu.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder