banner162
Samsun’da İlle de Roman olsun Projesi

Samsun Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen etkinliğe katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok burada yaptığı açıklamada, " ‘İlle de Roman olsun’ projesi ile eğitim ve istihdam sorunlarını gidereceğiz" dedi.

26 Mayıs 2016 Perşembe 18:30
Samsun'da İlle de Roman olsun Projesi

Samsun Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kayacık ve yönetim kurulu üyeleri tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, özel davet üzerine federasyon binasını ve 200 Evler Mahallesi’ni ziyaret etti.


Düzenlenen organizasyon kapsamın 200 Evler Mahallesi’ne giden Başkan Tok, burada büyük bir sevgi ile karşılandı. Mahalle ziyaretinde vatandaşlar ile bire bir sohbet eden ve kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen Romanları kırmayan Başkan Tok, mahalle sakinlerine ilgilerinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek teşekkür etti. 200 Evler Mahallesi tarafından kurulan Mehteran Takımı’nın seslendirdiği marşlara eşlik eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mehter takımını tebrik ederek ekibin oldukça güçlü senkrona sahip olduğunu belirtti. Tok daha sonra 200 Evler Mehter Takımı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

HEPİMİZ BİRİZ
Roman vatandaşlarla birlikte birlik ve beraberlik mesajları veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Bizim ülkemiz, bizim topraklarımız, bizim medeniyetimiz, kaynağını ve ilhamını sevgiden alır, hoşgörüden alır. Bu topraklarda hoş görülmeyen yegane şey, hoşgörüsüzlüktür. İnsanlar Romanlarımıza farklı farklı isimler söylüyor. Her ne derlerse desinler, hangi ismi hangi sıfatı kullanırlarsa kullansınlar, sizler Rom'sunuz, yani insansınız, yani cansınız. Sizler benim Roman kardeşlerimsiniz. Her birinizi tek tek selamlıyor, bağrıma basıyor, muhabbetle kucaklıyorum. Değil mi ki hepimiz can taşıyoruz, değil mi ki hepimiz bu can kafesinde ruh taşıyoruz, sıfatlar ne olursa olsun, isimlerimiz her ne olursa olsun, renklerimiz, dinlerimiz, inançlarımız her ne olursa olsun, bizler hep birlikte, yaratılmışların, mahlukatın en şereflisiyiz. İşte onun için Yunus'un söylediği gibi; yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. İşte bu sebeple insan olmamızın gereği olarak Roman vatandaşlarımıza en büyük değeri AK Parti iktidarı vermiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vermiştir. Ben de Cumhurbaşkanımızın çizdiği yoldan, o hedeften yürüyen bir kardeşiniz olarak Roman açılımının yıldönümünde Samsun Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu'nun daveti üzerine sizlerle buluştuk. Bu programları hemen hemen haftanın 3 günü gerçekleştiriyoruz. Dernekleri vakıfları sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor bir araya geliyoruz. Bugün bizleri kendi mahallelerinde ağırlayan 200 Evler Mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim neşenizi huzurunu hiç zaman bozmasın inşallah” diye konuştu.

İLLE DE ROMAN OLSUN
İlkadım Belediyesi olarak hazırlanan "İlle de Roman olsun" istihdam projesi ile Roman vatandaşlara büyük katkı sağlayacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "İlkadım Belediyesi olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile birlikte Roman vatandaşlarımız için büyük bir projeye imza atıyoruz. "İlle de Roman olsun" adı altında 160 bin euro değerindeki projemizde Roman vatandaşlarımızın eğitimi ve hemen peşine istihdamını sağlayacağız. Projemiz tamamen hazır, bakanlığımıza sunuldu ve cevabını bekliyoruz. ‘İlle de Roman olsun’ projemiz sayesinde eğitimlerine devam etme ve iş bulma sıkıntısı çeken Roman vatandaşlarımızın bu sorunlarını da gidermiş olacağız" şeklinde konuştu.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder