banner162
Samsun’da Her Mahalleye Bir Halı Saha Yapılacak

Samsun’un İlkadım Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında her mahalleye bir halı saha yapılacak.

17 Mayıs 2016 Salı 15:45
Samsun'da Her Mahalleye Bir Halı Saha Yapılacak

Samsun’un İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen projeler arasında yer alan her mahalleye bir halı saha projesi kapsamında Tepecik Mahallesi’ne yapılan halı sahada sona gelindi. Bugün Tepecik Mahallesi’nde yapımı devam eden halı sahayı yerinde inceleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bu tesis sadece bir halı sahadan ibaret değil. Halı sahamızın yanında sporcularımızın kullanabileceği soyunma odaları, duşları, idare merkezi ile her türlü alt yapısı yapılmış bir tesis oldu” ifadelerini kullandı. Başkan Tok, düzenlediği ziyarette mahalle sakinleri tarafından sevgi ile karşılandı.


İSTEKLERİMİZİ GERİ ÇEVİRMEDİ
Vatandaş duyduğu memnuiyeti Tok'a iletirken mahalle muhtarı Mikdat Bayraktar ise "Mahallemizde bu dönem oldukça büyük ve başarılı çalışmalar yapıldı. Tepecik Mahallesi sakinleri olarak İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok'a teşekkür ediyoruz. Başkanımız her zaman destekçimiz oldu. Ne zaman aradıysak telefonlarımıza cevap verdi isteklerimizi yerine getirdi. Erdoğan Başkanımıza ve ekibine tekrar teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.


A'DAN Z'YE DONANIMLI TESİS

Vatandaşlara verilen sözlerin tutulduğunu ifade eden ve uygun olan her mahalleye halı saha sözünü hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Tepecik Mahallemiz hizmete ihtiyacı olan bir mahallemizdi. Göreve geldiğimiz gün itibariyle normal imar yollarının açılmayan bölgemizde ivedi bir şekilde yol açma çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Tepecik Mahallemiz şimdi de halı sahasına kavuşuyor. Söz verdik bu sözümüzü de yerine getirdik. Bu tesis sadece bir halı sahadan ibaret değil. Halı sahamızın yanında sporcularımızın kullanabileceği soyunma odaları, duşları, idare merkezi ile her türlü alt yapısı yapılmış bir tesis oldu. Ayrıca sahamızın hemen altına çocuk oyun grupları ve fitness aletlerini yerleştirmek suretiyle komple bir hizmeti Tepecik Mahallemizin hizmetine sunuyoruz. Yani bu halı saha A'dan Z'ye donatılmış bir tesis olacak” diye konuştu.

 

3 HALI SAHA DAHA YOLDA
Yapılan halı sahaların gece-gündüz demeden kullanıldığını ifade eden ve ilerleyen aylarda 3 halı saha ihalesinde daha çıkılacağını söyleyen Başkan Tok, "İlçemizde göreve geldiğimiz günden itibaren 2 adet tam donanımlı 600 bin liraya mal olan halı sahalarımızı hizmete sunduk. Kışla Mahallemizde çocuklarımızın çamurda tozda top oynamalarının önüne geçtik ve hemen ilk halı sahamızı inşa ettik. Şimdi baktığımızda çocuklarımız bu mekanları güvenli bir şekilde doya doya kullanıyor. Yani yaptığımız hizmet sürekli kullanılıyor bu kullanım da yaptığımız işin ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Şimdi de Tepecik Mahallemizde de böylesi önemli bir hizmete imzamızı atıyoruz. Bunları yaptık bitti demiyoruz, durmuyoruz. Önümüzde ki aylarda 3 halı sahamız için ihaleye çıkıyoruz. Yapacağımız bu 3 halı sahamız da soyunma odalarından açık hava fitness aletlerini de içinde barındıracak. Yeni yapacağımız halı sahalarımız toplamda 3 bin 800 m² olmak suretiyle 1 milyon liraya mal olacak ve bu tesislerimiz de halkımızın isteği doğrultusunda yapılacak. Halkımızın hizmetin en iyisine en güzeline layık olduğunu ifade etmek istiyorum. Hizmetler Allah'ın izini ile devam edecek. 2 yılda büyük işlere imza attık daha nicelerine hep birlikte imza atacağız" şeklinde konuştu.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder