banner162
Samsun’da Gençlik Yürüyüşü

Samsun’un Bafra ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

19 Mayıs 2016 Perşembe 15:34
Samsun'da Gençlik Yürüyüşü

Samsun’un Bafra ilçesinde düzenlenen etkinler kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Sabahın erken saatlerinde Samsun ilinin simgesi olan Atatürk Anıtı’na gelen Bafra Belediyesi yönetimi ve Samsun halkı burada çelenk sunma töreni düzenledi. Törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Düzenlenen törende Atatürk Anıtı önünden başlayarak Kent Meydanı’na kadar geleneksel Gençlik Yürüyüşü yapıldı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri suni cim sahada devam etti. Kaymakam Halis Arslan, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Serkan Savaş ve Belediye Başkanı Zihni Şahin öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Kutlamalar esnasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu uçaklarının gökyüzünden geçişi büyük ilgi uyandırdı.


Atatürk Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi Öğretmeni Nevin Çelebi tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından konuşan Kaymakam Halis Arslan, “Samsun 19 Mayıs’tır, 19 Mayıs Samsun’dur. Samsunlular 19 Mayıs’ın coşkusunu çok iyi bilirler. Onun için bu coşkuyu Türk milletine yaşatan Samsunlulara, bu kutlu yürüyüşün lideri Gazi Mustafa Kemal'e minnet ve şükran borçluyuz” dedi.


Kaymakam Halis Arslan’ın konuşmasını, okulların ve sporcuların geçit töreni izledi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen spor turnuvalarında dereceye giren Özel Çocuklar Eğitim Kulübü öğrencilerine protokol tarafından madalyaları verildi. Halk Eğitim Merkezi Mehter Takımı’nın gösterisinin ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Öğrencilerin çeşitli gösterileri ile devam eden program bayrak gösterisi ile son buldu.


Kutlama programına ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, gaziler, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder