banner162
Samsun’da “Gençlik Bayrak Yürüyüşü” Düzenlendi.

Samsun’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “Gençlik Bayrak Yürüyüşü” düzenlendi.

19 Mayıs 2016 Perşembe 23:54
Samsun'da 'Gençlik Bayrak Yürüyüşü” Düzenlendi.

Samsun’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında, Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihi olan 19 Mayıs 1919’un 97. yıl dönümü dolayısıyla Türk bayrağıyla "Gençlik Bayrak Yürüyüşü" düzenlendi. Büyük bir katılımla gerçekleştirilen Gençlik Bayrak Yürüyüşü’nde renkli kareler meydana geldi. Düzenlenen yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ta katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşte her yaştan insan 919 metrelik Türk Bayrağı’nın ucundan tutarak yürüyüşe katıldı. Düzenlenen Gençlik Bayrak Yürüyüşü’nde basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milli Mücadele’yi başlatmak adına Samsun’a çıkışına ve günün anlam ve bütünlüğüne değindi.


Konuşmanın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla bin 919 metrelik Türk bayrağı ile başlayan yürüyüş sırasıyla Cumhuriyet Caddesi, Lise Caddesi, İstiklal Caddesi ve 19 Mayıs Bulvarı’nda devam ederek tekrar Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Bin 919 metrelik dev Türk bayraklı yürüyüşe vatandaşlar da alkışlarla destek verdiler.


Yürüyüşe ayrıca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe belediye başkanları ve mülki erkan katıldı.Kaynak: İHA

Yorum Gönder