banner162
Samsun’da Geleneksel Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Samsun Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından bugün ‘Geleneksel Yıl Sonu Sergisi’nin açılışı düzenlendi.

25 Mayıs 2016 Çarşamba 15:30
Samsun'da Geleneksel Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Samsun Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün Bafra Hüseyin Kurumahmutoğlu Gençlik Merkezi’nde büyük bir katılım ile ‘Geleneksel Yıl Sonu Sergisi’nin açılışı yapıldı. Birbirinden renkli karelerin meydana geldiği açılışa Kaymakam Halis Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.


Düzenlenen Geleneksel Yıl Sonu Sergisi’nde konuşma yapan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak, ilçede 256 kurs yerinin faaliyette olduğunu ve bu kurs yerlerinde 3 bin 372 kursiyerin bulunduğunu belirttiği açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Mesleki ve teknik olmak üzere 200 branşta 802 kurs açıldı. Bu kurslara 5 bin 586 kadın, 6 bin 529 erkek olmak üzere toplam 12 bin 115 kursiyer kayıt yaptırarak kurslara devam etmektedir. Bu kurslarımızın 461’i tamamlanmış olup, kurslarımızı başarıyla bitiren 4 bin 237 kursiyer sertifikalarını almıştır. Yaptığımız denetimler sonucunda kurs şartlarına uymayan 85 kursumuz kapanmıştır. Bugün itibariyle de 256 kursumuz devam etmektedir. Devam eden kurslarımızdan 3 bin 372 kursiyer faydalanmaktadır.”


İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, “Ülkemizde yaklaşık bine varan Halk Eğitim Merkezlerimizde 7’den 77’ye her kesime yönelik kurslar açılmakta. Bu kurslarımızın çeşitliliği yaklaşık 3 bin. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine başsağlığı diliyorum. Tek temennim tek isteğim ülkemizin bu terör belasından en kısa zamanda kurtulabilmesi” diye konuştu. 


Kaymakam Halis Arslan ise yaptığı konuşmada, “Şehitlerimiz bu vatana borçlarını kanla ödüyorlar, biz de çalışarak ödeyeceğiz. Onun için bu devleti, bu milleti, bu vatanı cennet yapmaya çalışacağız. Bu vatan cennet yapılmaya layıktır. Millete efendilik yoktur, hizmet vardır. Bu millet için çalışan onun efendisi olur. Onun için masa başında efendilik olmaz. Sahaya ineceğiz, alana çıkacağız, dağa çıkacağız, ovaya çıkacağız. O bakından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz 7’den 70’e, doğduğu yaştan ölene kadar her zaman, yaz, kış dağda, kırda, bayırda her yerde yaylada, ovada, şehirde herkesin eğitimini üstlenmiş çok anlamlı görev ifade eden Milli Eğitimimizin çok önemli bir devridir” şeklinde konuştu. 


Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. 3 gün açık kalacak olan sergiyi gezen protokol üyeleri ve davetliler kursiyerlere emeklerinden dolayı teşekkür ettiler.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder