banner162
Samsun’da Engelliler Haftası Organizasyonu

Samsun’da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla İlçe Spor Müdürlüğü Tesisleri’nde organizasyon düzenlendi.

14 Mayıs 2016 Cumartesi 13:16
Samsun'da Engelliler Haftası Organizasyonu

Samsun’da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen organizasyonlara bir yenisi de, Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Ayşe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Özel Eğitim Dalı Bölümü ile Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü ortaklığı ile düzenlendi. Büyük bir katılımla düzenlenen organizasyonda engelli insanlara karşı olan duyarlılığın ve farkındalığın arttırılması hedeflendi. İlçe Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe ilçede faaliyet gösteren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

Düzenlenen organizasyondan bazı açıklamalarda bulunan Çocuk gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Zeynep Ergüney, engelli insanların sosyal hayata pozitif bir şekilde hazırlanması gerektiğini ve amaçlarının da düzenlenen bu organizasyonlarda çocukları eğlendirmenin yanı sıra fırsat eşitliğine imkan vermek olduğunu ifade etti.

 

Engelliler Haftası başlığı altında düzenlenen organizasyonda daha sonra öğrenciler palyaçolar eşliğinde resim yapıp eğlenmenin yanı sıra çeşitli oyunlar oynayarak kaynaştılar. Etkinlik sonunda öğrencilere ve etkinliğe katılan öğretmen ve velilere yemek ikramında bulunuldu. 


Kaynak: İHA

Yorum Gönder