banner162
Samsun’da Dünya Çevre Günü Bisiklet Gezisi

Samsun’un Atakum sahilinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri dolayısıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Samsun Bisikletliler Derneği'nce ortaklaşa bisiklet gezisi düzenlendi.

04 Haziran 2016 Cumartesi 16:49
Samsun'da Dünya Çevre Günü Bisiklet Gezisi
Samsun Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Samsun Bisikletliler Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen organizasyonlar kapsamında, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri dolayısıyla Samsun’un Atakum sahilinde bisiklet gezisi düzenlendi. Düzenlenen geziye 60 bisiklet katırken gezi, Marina Yat Limanı'ndan başlayarak Palmiye Cafe önünde son buldu. Bir birinden renkli karelerin meydana geldiği geziye Geziye Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Salih Sağır, müdür yardımcıları, şube müdürleri, Samsun Bisikletliler Derneği Başkanı Tarık Torun ve öğrenciler katıldı.


Bisiklet gezisi sonrası açıklamalarda bulunan Samsun Bisikletliler Derneği Başkanı Tarın Torun, “5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ilimizde Samsun Bisikletliler Derneği İl Temsilciliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Samsun Valiliği olarak bisiklet gezisi düzenledik. Bisiklet gezimiz Atakum sahilindeki Marina’dan Palmiye Cafe’ye kadar sürdü. Yaklaşık 60 bisiklet katıldı. Buradaki amacımız özellikle gençlere çevre bilincini aşılamaktı. Bisiklet, toplu ulaşım araçlarındaki en iyi ve en çevreci araç olduğundan dolayı bisikleti tercih ettik. Bisikletlerin özellikle ulaşımda kullanılmasını, bütün belediyelerin, ulaşım politikaları hazırlayan bütün kuruluşların bisikletleri bir ulaşım aracı olarak görmelerini istiyoruz. bu konuda da yetkililerden destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder