banner162
Samsun’da Çalıştay Toplantısı Düzenlendi

Samsun’da bugün, ‘Atakum’da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ adı altında bir çalıştay toplantısı düzenlendi.

21 Mayıs 2016 Cumartesi 14:37
Samsun'da Çalıştay Toplantısı Düzenlendi
Samsun’da Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi ortaklığı ile düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün, ‘Atakum’da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ adı altında bir çalıştay çalışması düzenlendi. İki gün süren ve bugün son oturumu gerçekleştirilen çalıştay toplantısına katılım çok yüksek oldu. Farklı dallarda 75 akademisyenin katıldığı ve 7 farklı ele alınan konunun, 8 farklı oturumda gerçekleştirilen çalıştayda masaya yatırılan konular, 500 sayfalık bir kitapta toplanacak. Düzenlenen çalıştay toplantısında konuşma yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum ilçesine akademik bir gözle bakılmasını son derece önemsediğini ifade ederek “İlçemizin röntgenini bir de akademisyenlerimizin gözünden çektik. Elde ettiğimiz akademik veriler, ilçemizi daha güzel yarınlara taşımamıza katkı sağlayacak” dedi.

 

500 SAYFALIK KİTAP TOPLANACAK
‘Atakum’da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ çalıştayında konuşmalarına Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı şu ifadelerle devam etti: “Hızla büyüyen ilçemize, akademisyenlerin gözüyle bir röntgen çekmek istedik. İki gün süren çalıştayda elde edilen veriler ve çözüm önerileri, ilçemiz adına hedeflediğimiz daha güzel yarınlara ulaşabilmemizi hızlandıracaktır. Çalıştayın tamamlanmasının ardından, elde edilen tüm verileri 50’ye yakın bildiriden oluşan, 500 sayfalık ‘Yeni Atakum’ adıyla ve ‘Atakum’a Akademik Bakış’ alt başlığıyla bir kitapta toplayacağız. Bu kitap sadece bize değil, gelecek nesillere de yol haritası olacaktır. Emek veren tüm akademisyenleri ve Atakum Kent Konseyini böyle başarılı bir çalıştaya imza attıkları için kutluyorum.”

 

ATAKUM’DA BİR İLK
Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman, iki gün süren çalıştayın Atakum ilçesi için son derece verimli geçtiğine dikkat çekerek, “Atakum İlçesinin önceliklerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini akademik bir gözle değerlendirdik. Gerçekleştirilen beyin fırtınası sonucunda ortaya çıkan rapor, belediyemize sunulacak. Atakum ilçesinde çevre, şehircilik ve altyapı sorunları ile kentleşme, kentlileşme çalışmaları başta olmak üzere 7 farklı konuyu, 8 farklı oturumda ele aldık. 75 akademisyenin katıldığı ve 45 sunumun yapıldığı çalıştay, 22 yıllık belediyecilik tarihi olan Atakum ilçesinde bir ilktir. Atakum Kent Konseyi olarak böylesi önemli bir ilke öncülük etmekten dolayı mutluyuz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Atakum İlçesinin sorunlarının üzerine böylesi bir özveriyle eğilen, çalışmalarıyla bizlere ışık tutan tüm akademisyenlerimize ayrıca teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR
Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Atakum’da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı’nın ardından, katılım sağlayan akademisyenlere teşekkür belgeleri verildi. Çalıştayın amacına ulaştığını ve ortaya çıkacak eserin ciddi bir çalışmanın ürünü olduğunu söyleyen akademisyenler Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman’a teşekkür etti.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder