banner162
Samsun’da Bir Genç 9 Ay Boynunda Mermi İle Yaşadı!

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 17 yaşındaki bir lise öğrencisi geçtiğimiz günlerde gittiği AVM’de X-Ray cihazının alarm vermesi üzerine başvurduğu hastanede gerçekle yüzleşti.

24 Mayıs 2016 Salı 21:45
Samsun'da Bir Genç 9 Ay Boynunda Mermi İle Yaşadı!

Edinilen bilgiye göre, Samsun’un Terme İlçesi Taşpınar Mahallesi’nde ikamet eden ve Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan 17 yaşındaki Onur Yüksel ismindeki genç, geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı’nın 3. gününde evinin bahçesinde sandalyede otururken, etrafa rastgele açılan mermilerin hedefi oldu. Boynuna mermi çekirdeğinin isabet ettiğini ilk önce anlayamayan Yüksel, bu şekilde 9 ay boyunca günlük yaşamına devam etti. Öğrenci Yüksel, gerçekle geçtiğimiz günlerde gittiği bir AVM’nin X-Ray cihazından geçerken karşılaştı.

 

DOKTORLAR ANLAMADI
Yaşadığı şok verici durumu anlatan lise son sınıf öğrencisi Onur Yüksel, “Kurban Bayramı’nın 3. günü akşamı evin avlusunda bir anda başıma darbe hissettim. Uzun süre kanama oldu. Çizik gibi bir iz vardı. O gece hastaneye gittik. Hastanede doktorlar baktılar ama hiçbir şeyin olmadığını söyleyerek geri gönderdiler. Biz de bir şey yok denilince telaşlanmadık. Herhangi bir durumun olabileceğini düşünmedik. Belli bir zaman sonra Samsun’da bir AVM’ye alışveriş için gittik. Orada içeriye girerken X-Ray cihazı öttü. Güvenlik görevlileri beni içeri almadı. Şüpheli biri olduğumu düşünerek üzerimde arama yaptılar. X-Ray cihazını üzerimde gezdirince boynumda metal olduğunu söylediler. Özel bir hastaneye gittim. Burada röntgen çekildi. Çekilen röntgenle birlikte gerçek ortaya çıktı. Boynumda mermi çekirdeği olduğu anlaşıldı. X-Ray cihazında ki yaşadığım sıkıntıyla bu gerçeğin ortaya çıkması komik oldu” dedi.


9 ay boyunca boynunda mermi çekirdeği ile gezdiğini, herhangi bir ağrı hissetmediğini söyleyen Yüksel, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yarın ameliyat olacağını belirtti. Rastgele etrafa ateş açmayı bilinçsizlik olarak değerlendiren öğrenci Onur Yüksel, “O gün beni Allah korudu ve şükürler olsun hayattayım. Ama sevinçli günlerde atılan silahların, üzücü sebepleri de mutlaka oluyor. Tıpkı bende olduğu gibi. Rastgele ateş açılmaması istemiyorum” ifadelerini kullandı.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder