banner162
Samsun’da Balkan Türklerinden Etli Pilav Etkinliği

Samsun’da faaliyet gösteren Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün "18. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü" etkinliği düzenledi.

06 Haziran 2016 Pazartesi 00:33
Samsun'da Balkan Türklerinden Etli Pilav Etkinliği

Samsun’da faaliyet gösteren Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün Asarağaç Piknik ve Mesire Alanı’nda "18. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü" etkinliği düzenledi. Bir birinden renkli karelerin meydana geldiği etkinliğe AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Asarağaç Piknik ve Mesire Alanı’nda büyük bir katılım ile düzenlenen etkinlikte Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mübadillerle has halaya girerdi. Halayda, Hasan Togar halay başı oldu.
 Ardından hep birlikte etli kazan pilavı açılarak ikramlarda bulunuldu. Etkinlikte düzenlenen yarışmalarda 1. olan ekibe tam altın, 2. olan ekibe yarım altın, 3. olan ekip ise çeyrek altınla ödüllendirildi. Ayrıca etkinliğe katılan tüm çocuklara kitap hediye edildi.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz, "Özellikle mübadil dostlarımızı bir araya getirmek için bu etkinlikleri düzenliyoruz. Son dönemlerde forklorümüzü geliştirmek için öğrencilerimizi de bu işe kattık. Çok güzel bir etkinlik oldu. Bu tür faaliyetlerin ülkemiz kültürü içinde bir yeri olduğunu düşünüyorum" dedi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder