banner162
Samsun’da “Atatürk’ün Samsun’a Çıkışı Pul Sergisi”

Yeşilyurt AVM tarafından bu yıl, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda “Atatürk’ün Samsun’a Çıkışı Pul Sergisi”’ açılacak.

16 Mayıs 2016 Pazartesi 21:27
Samsun'da 'Atatürk'ün Samsun'a Çıkışı Pul Sergisi”

Samsun’da bulunan Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVM) tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında, Bu yıl, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda 449 adet föy ve 4 bin 500 adet puldan oluşan “Atatürk’ün Samsun’a Çıkışı Pul Sergisi”’ açılacak. Yeşilyurt AVM ve PTT ortalığı ile açılacak olan sergiye, dağıtılan broşürler ve reklamlar ile tüm Samsun halkı davet ediliyor. Açılacak olan sergide, koleksiyonlara girmiş pullar, tematik pullar ve postayla ilgili çok özel materyallere yer verilecek. Sergi, 18 Mayıs 2016 tarihinde saat 14.00’te açılışı gerçekleşecek ve 20 Mayıs’a kadar ücretsiz gezilebilecek. Türkiye'nin en değerli pullarının sergileneceği “Atatürk’ün Samsun'a Çıkışı Pul Sergisi”nde daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş “Atatürk Pul Koleksiyonu” gibi eserlerin yanı sıra kronoloji, turizm, kültür varlıklarımız, tarih, taşıt, doğa ve spor konularını içeren tematik pullar da yer alacak.


Ayrıca Yeşilyurt AVM, tarihi 1840’lara uzanan bir dünya geleneğini hayata geçirip, kendi kurumsal posta pulunu bastırarak, kurumsal davetiye, dergi gibi gönderileri için kendi logosunun olduğu pullarını kullanacak. Unutulmaya yüz tutmuş, sadece koleksiyoncuların ilgilendiği pul geleneği PTT ile yapılan işbirliği sonucu genç nesillere de tanıtılmış ve canlandırılmış olacak.

Kaynak: İHA

Yorum Gönder