banner162
Samsun’da 28 Yıllık Hasret Sona Erdi

Samsun 19 Mayıs İlçesi Kent Ormanı'nda bugün 28 yıl sonra OMÜ İlahiyat Fakültesi 1988 mezunları bir araya geldi.

22 Mayıs 2016 Pazar 14:46
Samsun'da 28 Yıllık Hasret Sona Erdi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (ÖMÜ) İlahiyat Fakültesi, mezunu Sadık Karaca’nın organizesiyle düzenlenen etkinlikte renkli kareler meydana geldi. 19 Mayıs İlçesi Kent Ormanı'nda düzenlenen organizasyona 38 faklı ilden 50 İlahiyat Fakültesi 1988 yılı mezunu katıldı. Düzenlenen organizasyon Kent Ormanı’nda OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr Yaşar Kurt tarafından Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı. Kurt tarafından okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından organizasyona katılan 50 arkadaş birbirlerine sarılarak sevinçlerine ortak oldu.

 

Kent Ormanı'nda organizeyi yapan 1988 ÖMÜ İlahiyat mezunu Sadık Karaca, "Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan üniversiteden akademisyenler hocalarımız buradalar.1988 mezunları olarak böyle bir programda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.28 yıl sonra böyle bir programda bir araya gelebiliyorsa ne mutlu bizlere arkadaşımızla bir araya gelmiş olmanın heyecanını yaşadık "dedi.


OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yaşar Kurt, ”Bu birlikteliğimizin kopmadan yaşatılma geleneğini sürdüreceğiz. Ömür olursa birkaç defa daha toplanacağız. ‘şeklinde konuştu.


Dekan Prof. Dr. Yaşar Kurt tarafından Kent Ormanı'nda bir araya gelen 1988 OMÜ mezunlarına teşekkür plaketi verildi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder