banner162
Samsun’da 2. El Otomobilciler Sitesini Çamur Bastı

Samsun’da hafta sonu yağan sağanak yağmur nedeniyle çevre duvarının bir bölümü yıkılan 2. El Otomobilciler Sitesi’nin içini çamur bastı.

30 Mayıs 2016 Pazartesi 22:15
Samsun'da 2. El Otomobilciler Sitesini Çamur Bastı

Samsun’da hafta sonu yağan sağanak yağmur nedeniyle Samsun - Ankara karayolu üzeri, Toybelen mevkiinde faaliyet gösteren 2. El Otomobilciler Sitesi’nin arkasında kalan çevre duvarının bir bölümü yıkıldı. Çevre duvarının yıkılmasıyla Otomobilciler Sitesi’ni toprakla birlikte çamur kapladı.


Konuyla ilgili bugün bir açıklama yapan 2. El Otomobilciler Derneği Başkanı İbrahim Kınık, geçtiğimiz yıllarda da bu tip sorunlar ile karşılaştıklarını ifade ederek, “Buradaki her duvar yıkıldığında da biz 100-150 bin TL masraf ediyoruz. Yaşadığımız bu dördüncü olay. Büyükşehir Belediyesi’nin bu duvarın arkasında bir yol projesi var. O yolu yaparsa biz de bu hafriyattan kurtulmuş oluruz. Sesimizi bir türlü duyuramadık. Bunu biz defalarca yaşadık. Yağmurlar devam ettiği sürece sitemizin arkasındaki duvarlar yıkılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin bize burada yardımcı olmasını istiyoruz. İlkadım Belediyesi hemen gelip çamur temizleme çalışmalarına başladılar. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’dan bu konuda yardım bekliyoruz” dedi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder