banner162
Samsun’da 19 Mayıs Kutlamaları

Samsun’un Çarşamba ilçesinde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Türk Bayrakları ile Halk Yürüyüşü yapıldı.

19 Mayıs 2016 Perşembe 12:01
Samsun'da 19 Mayıs Kutlamaları
Samsun’un simgesi halinde bulunan Atatürk Anıtı’nın yine özel misafirleri vardı. Çarşamba Belediyesi yönetimi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın ardından Türk bayraklarıyla Halk Yürüyüşü yapıldı. Siyaset ve iş dünyasından yüzlerce kişinin katıldığı etkinlikte renkli kareler meydana geldi. Düzenlenen Türk Bayraklarıyla Halk Yürüyüşü’nde, Tarihi Köprü ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’ndan bayraklarla birlikte geçilerek Çarşamba Fen Lisesi’ndeki etkinliğe geçildi. Fen Lisesi önünde düzenlenen etkinliğe, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Bozkurt, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Karaca, mülki ve idari amirler katıldı.

 

Çarşamba Fen Lisesi’ndeki etkinlikte günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Çarşamba Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlkay Aydın, “Bugün 'Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir' diyen bir liderle birlikte yürüyen bir halkın onur mücadelesine başlama günüdür. Atatürk’ün Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs 1919’da somut bir başlangıç adımı atıldı” dedi.

Tören konuşmalar, şiir dinletileri ve gösterilerin ardından son buldu. 

 


Kaynak: İHA

Yorum Gönder