banner162
Samsun’a Şiddetli Yağış Geliyor!

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, bu hafta sonu Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat illerinde şiddetli yağış olacağını duyurdu.

28 Mayıs 2016 Cumartesi 15:59
Samsun'a Şiddetli Yağış Geliyor!

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Orta Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan illerden Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat illeri için bu hafta sonu şiddetli yağış uyarısında bulundu. 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumartesi günü sabah saatlerinde başlayacak olan gök gürültülü sağanak yağışın hafta sonu aralıklarda devam edeceği bildirildi.

 

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Yaptığımız son meteorolojik değerlendirmelere göre bölgemizde aralıklarla devam etmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Cumartesi ve Pazar günü sabah saatlerine kadar Samsun, Tokat, Ordu ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir. Yağışların özellikle Samsun ve Ordu’da yer yer şiddetli (51-100 mm) olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette, yarın kıyı kesimlerde ise yer yer kuvvetli 40-60 km/saat, hızla esmesi ve denizlerde 5-7 kuvvetinde fırtınamsı kuvvette esmesi ve dalga yüksekliğini açıklarda 1.0-1.5 metreye ulaşması beklenmektedir. Bu değerlendirmeler ışığında yaşanabilecek her türlü yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal su ve sel baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder