banner162
Kemal Kılıçtaroğlu Çatışmayı Anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'de CHP konvoyunun çatışma arasında kalmasını canlı yayında anlattı

25 Ağustos 2016 Perşembe 19:20
Kemal Kılıçtaroğlu Çatışmayı Anlattı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çatışmayla ilgili bilgi verdi.  Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: "Şu anda güvenli bölgedeyim. Çatışmalar devam ediyor. Teşekkür ediyorum benim için kimsenin kaygılanmasına gerek yok. Güvenli güçleri bizi getirdiler, şu anda korkulacak bir durum yok.
 
Bizim açımızdan sorun yok ama bölgede çatışan erlerimiz var inşallah onlara bir şey olmaz. Güvenli güçleri bizi getirdiler dolayısıyla bir sorunumuz yok."
 
"ÇATIŞMA ARALIKLI OLARAK DEVAM ETTİ"
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyunda bulunan Seyit Torun da olayla ilgili şunları söyledi: "Şavşat'tan Ardanuç'a devam ederken konvoyumuz durduruldu. Çatışmanın ortasında kaldık, iki askerimiz yaralandı. Biz oradan ayrıldık ve tekrar güvenli bölgeye geldi. Çatışma aralıklı olarak devam etti. Şu anda durum değerlendirmesi yapıyoruz. Daha sonra karar vereceğiz."
 
"TERÖR KİMDEN GELİRSE GELSİN ORTAK DURUŞ SERGİLEMEMİZ GEREKİR"
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 24'e saldırı anını anlattı. Kılıçdaroğlu, "24 ailesine selamlarımı saygılarımı sunuyorum. Çok teşekkür ederim. Şu anda Şavşat'ta Kaymakam beyin odasındayım. Helikopterin gelmesini bekliyorum. Programımıza devam edeceğim." 
 
AKŞAM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu'nun canlı yayında, "Sayın Genel Başkan terör örgütlerinin eylemleri karşısında sizin kararlı tutumunuz çok önemli" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Elbette hep beraber teröre karşı ortak görüş sergilemek durumundayız. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, terör insanlık suçudur, bunun bir vatan görevi olduğunu kimse unutmaması lazım. Hepimiz bu mücadeleyi ortaklaşa sürdürebilirsek terörü bu güzel ülkeden atmış oluruz" dedi.
 
Kelkitlioğlu bir diğer soru da, "Sayın Genel Başkan 15 Temmuz gecesi sizin de kararlı bir şekilde karşısında bulunduğunuz bir gece yaşandı. Bu olayın o gecenin bir yansıması olarak değerlendirebiliriz"
 
CHP Genel Başkannı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Bu söylediğiniz güçlü bir ihtimal. Elimizde bir delil yok ama güvenlik güçlerimiz bir değerlendirme yapıyor. Hep birlikte, terör kimden gelirse gelsin PKK, FETÖ, DHKPC, IŞİD teröre karşı ortak duruş sergilememiz gerekir. İnşallah böylece terörü temizlemiş oluruz." dedi.

Yorum Gönder