banner162
Karadeniz’in İlk PR Şirketi Samsun’da

Karadeniz Bölgesi’nde daha önce faaliyetlerde bulunmayan PR (Public Relations) şirketi, ilk kez bölgede Samsun’da açıldı.

06 Haziran 2016 Pazartesi 13:51
Karadeniz'in İlk PR Şirketi Samsun'da

Karadeniz Bölgesi’nde daha önce faaliyetlerde bulunmayan PR (Public Relations) şirketi, ‘Makron Medya’ adıyla ilk kez bölgede Samsun’da açıldı. PR şirketi, A’dan Z’ye şirketlere kurumsal kimlik ve medya koçluğu yapacak. Sadece iki harften oluşan bu şirket, sonsuzluğa varan anlam içeriği ile PR (Public Relations) bugün kurumsal şirketlerin olmazsa olmazları arasında ilk sırada yer alıyor. Daha önce Ankara, İstanbul ve İzmir gibi metropol şehirlerde faaliyet göstererek adından çokça bahsettiren PR, artık Karadeniz’de de varlığını hissettirmeye başladı.


Uzun yıllar Samsun'da Doğan Haber Ajansı'nın Bölge Müdürlüğü görevini yürüten ve medya sektöründe 30 yılı aşan bir süre görev yaptıktan sonra Samsun’da ‘Makron Medya’ adıyla Karadeniz’in ilk PR şirketini kuran Ali İbrahim Sezen, bu anlamda mesleki tecrübesiyle de bölgeye iş dünyasına, kamu kurum ve kuruluşlarına kurumsal bir kimlik kazandırılması konusunda iddialı.
Bugün konu ile alakalı açıklamada bulunan Makron Medya şirketinin sahibi Ali İbrahim Sezen, “Firmaların itibarını koruyan, onlara kurumsal kimlik kazandıran, tanınma ve güvenilirliğini artırmalarına yardımcı olan PR şirketinin Karadeniz’de faaliyete geçmesi bölgede bu anlamda bir açığı da kapatmış olacak” şeklinde konuştu.


Web tasarımdan, katalog ve afiş tasarımı, web yazılımından, mobil site, kurumsal kimlik tasarım, logo, broşür, tanıtım filmi, prodüksiyon, organizasyon gibi birçok alanda firmalara medya koçluğu yapacak olan ‘Makron Medya’ Karadeniz’de bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.
 Makron Medya, Kılıçdede Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Cumhuriyet Apartmanı kat: 7’de faaliyet gösteriyor.  


Kaynak: İHA

Yorum Gönder