banner162
Gezi Parkı Yürüyüşü Protesto Edildi!

Gezi Parkı olaylarının 3. Yıl dönümün nedeniyle, Samsun’un İstiklal Caddesi’nde yürüyüş düzenlendi. Düzenlenen yürüyüş karşıt görüşlü grup tarafından protesto edildi.

01 Haziran 2016 Çarşamba 22:56
Gezi Parkı Yürüyüşü Protesto Edildi!

Samsun’da Gezi Parkı olaylarının 3. Yıl dönümün nedeniyle İstiklal Caddesi’nde yürüyüş düzenlendi. Büyük bir katılım ile sloganlar atarak  yürüyüşe geçen grup, İstiklal Caddesi üzerindeki bir banka şubesi önünde basın açıklaması yaptı. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte, grup basın açıklaması yaptığı sırada karşıt görüşlü bir grup tarafından protesto edildi. Sözlü arbedenin yaşandığı olayda, çevik kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle ortalık sakinleşti.


Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını okuyan Yonca Koyun, “Tam 3 yıl oldu. Taksim Meydanı ve Gezi Parkı başta olmak üzere yaşam alanlarımıza amansız ve hukuksuz bir şiddetle saldıranların karşısında omuz omuza verdik. Gezi bu ülkenin imdat çığlığı, direnme refleksi, derin bir nefes alışıdır. Haksızlığa, adaletsizliğe, keyfiliğe, dayatmaya, baskıya karşı direnmenin adı, bir parktan tüm ülkeye ve dünyaya yankılanan kente, doğaya, yaşama sahip çıkanların hep bir ağızdan bir arada söyledikleri şarkıdır” dedi.

Okunan basın açıklamasının ardından grup polisler eşliğinde dağıldı.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder