banner162
Başkan Yılmaz Ecdadı Dualarla Andı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bulgaristan ziyareti kapsamında bugün, Plevne'deki Osmanlı-Rus Savaşı Müzesi'ni ziyaret etti. Yılmaz burada yaptığı açıklamalarda, “Ecdadımızın savaş yaptığı yeri görerek rahmet ve minnetle anarak dua etmek istedik" dedi.

30 Mayıs 2016 Pazartesi 21:16
Başkan Yılmaz Ecdadı Dualarla Andı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 150 TKB üyesi Belediye Başkanı ve TKB Danışma Kurulu Üyeleri ile birlikte gitmiş olduğu Bulgaristan’da temaslarını sürdürüyor. Günlerini dolu dolu geçiren Başkan Yılmaz ve beraberindeki TKB üyeleri geçtiğimiz gün gittikleri Bulgaristan’ın Sofya kentinde, Sofya Üniversitesi, Meclis Binası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Yeniçeri elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi, Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı binası ile Ulu Cami ve Mimar Sinan tarafından 1567 yılında yapılan Kadı Seyfullah Efendi Camisi'ni yerinde görerek incelemelerde bulundular.


Ardından Gazi Osman Paşa'nın Ruslara karşı dillere destan savunmasıyla tarihe geçen Plevne'ye geçen Başkan Yılmaz ve TKB üyeleri, Tarihe "93 Harbi" olarak geçen Osmanlı-Rus Savaşı'nın panoramik tasvirinin yer aldığı müzeyi gezdi. Burada Başkan Yılmaz, müzede sergilenen eserleri ve silah standında Osmanlı ordusunun o dönem kullandığı silahları inceledi.


ECDADI DUALARLA ANDI

Eserleri incelerken, dua etmeyi de ihmal etmeyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Gazi Osman Paşa’yı tarihin altın sayfalarına yazdıran savaş Plevne Savaşı. Tam 152 gün süren büyük bir askeri dehanın yönetiminde kuşatma altında başarı ile o Plevne’yi müdafaa eden bir savaşın geçtiği yer. Bu anlamda ecdadımızın savaş yaptığı yeri görerek rahmet ve minnetle anarak dua etmek istedik" dedi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder