banner162
Atakum’da Görkemli Sergi Açılışı

Samsun’un Atakum ilçesinde faaliyet gösteren Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde açılan yılsonu sergisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

03 Haziran 2016 Cuma 16:53
Atakum'da Görkemli Sergi Açılışı

Samsun’un Atakum ilçesinde faaliyet gösteren Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında 2015/2016 Eğitim ve Öğretim yılının yılsonu sergisi düzenledi. Büyük bir katılım ile organize edilen yılsonu sergisi Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde açıldı. Bir birinden renkli karelerin meydana geldiği yılsonu sergisinin açılışına, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Turan Coşkun, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Atakum Müftüsü İsmail Keskin, İlkadım ve Canik Halk Eğitim Merkezi Müdürleri , okul müdürleri, öğretmenler, usta öğreticiler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen yılsonu etkinliklerinde açılış konuşması yapan Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Tanrısever, Atakum ilçesinde yetişkin eğitimine katılımın Avrupa ortalamasıyla aynı olduğunu belirterek, ’’Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri yurt çapında gerek eğitimin tabana yayılması ve gerekse becerilerin artırılması konusunda önemli görevler üstlenmişlerdir. İlçemizde yetişkin eğitimine katılım oranı ülke ortalamasının çok üzerindedir ve Avrupa ortalamasıyla yarışmaktadır.  Biz Halk Eğitim Merkezi olarak vatandaşlarımızı sportif, sanatsal, mesleki ve hobi amaçlı kurslarımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


BAYANLARIN ÜSTÜN CABALARI TAKDİRE LAYIK

Müdür Tanrısever’den sonra açıklamalarda bulunmak üzere mikrofon başına gelen Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Halk Eğitim merkezlerinin Türkiye genelinde önemli başarıların altına imza attığını hatırlatarak, genç yaştaki bayanların hayatlarında başarılı olmak adına meslek sahibi olmaları konusunda üstün çabalarının her zaman takdire layık olduğunu ifade etti. Halk Eğitimin Merkezi’nin üretime dönük faaliyetlerinin hep desteklendiğini ve destekleneceğini söyleyen Bakoğlu, Halk Eğitim Merkezi’nin çalışmalarını başarılı bulduğunu belirtti.

 

TOK, “HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİN ÇALIŞMALARINI BAŞARILI BULUYORUM”
İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok ise yapmış olduğu konuşmasında “Halk Eğitim Merkezleri çok önemli görevler üstlendi. Bu kursları ziyaret ettiğimde kurslara katılan insanların sadece meslek öğrenmekle kalmadığını aynı zamanda çok güzel vakit geçirdikleri gördük. Halk Eğitim Merkezi’nin çalışmalarını başarılı buluyorum” diye konuştu. 


İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hanife ÖZTÜRK ERDİN yapmış olduğu konuşmasında, yaptığı çalışmalardan dolayı Atakum Halk Eğitim Merkezi’ni kutladı ve şehitleri anarak konuşmasını tamamladı. Açılış konuşmalarının ardından Türk Halk Oyunları gösterileri yapıldı, spor kurslarının hazırlamış olduğu sportif faaliyetler sergilendi, özel öğrencilerin hazırlamış olduğu dans gösterilerinin ardından sergi açılışı gerçekleştirildi. Sergilenen ürünler büyük beğeni topladı. Basınında yoğun ilgi gösterdiği sergi misafirler için hazırlanan kokteyl ile devam etti.

 


Kaynak: İHA

Yorum Gönder