banner162
Samsun'un Kavak İlçesinde Buğday Hasadı Başladı

Samsun'un Kavak ilçesinde buğday hasadının başladığı, ekili olan alanlarda ortalama yüzde 15 ila 20 oranında ürün kaybı tahmin edildiği bildirildi.

23 Temmuz 2015 Perşembe 17:01
Samsun'un Kavak İlçesinde Buğday Hasadı Başladı

SAMSUN HABER - Samsun'un Kavak ilçesinde buğday hasadının başladığı, ekili olan alanlarda ortalama yüzde 15 ila 20 oranında ürün kaybı tahmin edildiği bildirildi.

 İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Ramazan Aşcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, buğday ekili arazilerde zaman zaman kontrol çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Bu dönem Kavak ilçesinde 110 bin dekar kadar alanda buğday tarımı yapıldığını dile getiren Aşcı, "Ancak ilçemizde havaların aşırı yağışlı gitmesi yani olumsuz hava şartları nedeniyle buğday ekili alanlarda sap kısmı gelişti, ancak buğday verim yönünden başak kısmındaki buğday oluşmadı. Haliyle bu dönem buğday verim yönünden yüzde 15-20 oranında ürün kaybı tahmin ediyoruz" dedi.

Bu yıl saman veriminde artış beklediklerini aktaran Aşcı, vatandaşların samanlarını iyi değerlendirmesini ve saman koyacağı depolarını tekrar gözden geçirmeleri uyarısında bulundu. 
Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder