banner162
KARADENİZBİRLİK’ten Üreticiye Dev Yatırım!

Samsun’da genel merkezi bulunan KARADENİZBİRLİK firması üreticilerin finansman ihtiyaçlarına yardımcı olmaya devam ediyor.

03 Haziran 2016 Cuma 15:21
KARADENİZBİRLİK'ten Üreticiye Dev Yatırım!
Samsun’da genel merkezi bulunan Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (KARADENİZBİRLİK) üreticilerin isteklerine göre finansman ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için aynı ve nakdi kredileri ile yardımcı olamaya devam ediyor. Bugün Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, 2016 yılı içerisinde üreticilere 12 milyon TL tutarında kredi verdiklerini belirterek, "Birliğimiz bu amaçla, 2016 yılı yağlı tohum ekilişlerine yönelik olarak üretici ortaklarımıza üretim öncesi tarla hazırlığı için 4,5 milyon TL tutarında nakdi kredi dağıtımı yapmış, başta tohum, zirai ilaç, küspe ve yağ olmak üzere yaklaşık 7,5 milyon TL değerinde de ayni katkı sağlayarak toplamda 12 milyon TL tutarında kredi dağıtmıştır" seklinde konuştu.


ÜRETİCİYE TAM DESTEK

Bir üretici kuruluşu olan KARADENİZBİRLİK’in önceliğinin, 'ürünü ve üreticiyi desteklemek' olduğuna dikkat çeken Ünal Erarslan, "Birliğimiz, yıllardır üreticilerimizin tarımsal faaliyetlerinin yoğun olduğu ve nakit ihtiyacının hat safhaya çıktığı bu dönemlerde ortaklarına uygun ödeme koşullarında hasat vadeli tarımsal girdi desteği sağlamaktadır. Gayemiz, bölgemizde üretim potansiyeli olan ayçiçeği üretimini arttırmak ve ülke yağlı tohum ihtiyacımızın ithalat ile değil yerli üretimden karşılanmasına destek olmaktır" diye konuştu.

25 BİN ORTAK ÜRETİCİ
Yerli üretimin ve yerli üreticinin buluştuğu kooperatiflerin 'üst birliği' olduklarına dikkat çeken Genel Müdür Erarslan, "Birliğimiz, tüm imkanlarını, yağlı tohum üreticilerinin mağdur olmaması ve üretimin devamı yönünde her zaman seferber etmiştir. Birliğimizin güçlenmesi, 25 bin ortak üreticinin de güçlenmesi, desteklenmesi ve ürününün değerlenmesi demektir" ifadelerini kullandı.

HER TÜRLÜ AYNİ VE NAKDİ KATKI
Yağlı tohumlarda yerli üretim artışının sağlanması için, devlet tarafından yapılacak teşvik ve desteklemelerin mutlaka arttırılması gerektiğini vurgulayan KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, "Birliğimiz, bundan sonra da bölgemizde üretim artışını sağlayacak şekilde üreticilerimize her türlü ayni ve nakdi katkıyı sağlayarak yerli üretimin desteklenmesine devam edecektir" şeklinde konuştu.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder