banner162
Fındık Bahçesini, Domates Tarlasına Çevirdi

Giresun'da 3 dönüm fındık bahçesini söküp yerine domates diken üretici Ali Osman Ödemiş yılda 10 ton domates yetiştiriyor.

10 Ağustos 2015 Pazartesi 14:12
Fındık Bahçesini, Domates Tarlasına Çevirdi
Giresun Haber - Giresun'da 3 dönüm fındık bahçesini söküp yerine domates diken üretici  Ali Osman Ödemiş yılda 10 ton domates yetiştiriyor.

Pazarsuyu mevkisinde domates yetiştiren ödemiş, yol kenarına kurduğu tezgahta ürünlerini satışa çıkarıyor. Domatesler il merkezinden ve çevre ilçelerdeki vatandaşlar tarafından satın alınıyor.

Üretici Ödemiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 yıl önce amatör olarak domates üretip satmaya karar verdiğini söyledi.

Daha sonra işi büyütmeye karar verdiğini anlatan Ödemiş, "Evimin yanında bulunan fındık bahçesini söküp domates tarlasına dönüştürdüm. 3 dönümlük alana domates diktim" dedi.

Ödemiş, 2 dönümlük alandan 3 ay boyunca hasat yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 10 ton domates yetiştiriyorum. Kilogramını 2,5 ile 3 lira arasından satışa çıkarıyorum. Daimi müşterilerimiz var. Giresun merkez ve diğer ilçelerden sırf domates almaya gelenler var. Bazı müşteriler yerli domates deyince şaşıp kalıyor, inanmayanların ise eline poşet verip tarlaya yolluyorum. İstediği kadar domatesi kendi toplayarak satın alıyor."

 


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder