banner162
Samsun’da Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret

Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, bugün Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

23 Mayıs 2016 Pazartesi 14:45
Samsun'da Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret

Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi müdüriyeti tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün, İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret kapsamında öğrenciler, Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Düzenlenen ziyarete ellerinde ikramlarıyla giden öğrenciler ve öğretmenler, huzurevinde kalan insanlar tarafından büyük memnuniyetle karşılandı. Öğrenciler, huzur evinde kalan insanlar ile yakından sohbet ederek dertlerine ve sıkıntılarına ortak oldular. Duygusal anların yaşandığı organizasyon, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Rehberlik Öğretmen Kadriye Yıldız, Biyoloji Öğretmeni Yeşim Ünal, Meslek Dersleri Öğretmenleri Neşide Gün ve Ülkü Dal koordinatörlüğünde düzenlendi.

 

Öğrencilerle ilerdeki seçecekleri meslek dalları hakkında sohbet eden Huzurevi Müdürü Osman Usta, öğrenmenin yaşı olmadığını, 25 yıllık öğretmenken ‘ebru sanatını’ öğrenmeye başladığını anlattı. Usta bilgiye, okumaya değer vermeleri gerektiğini ailelerini ve büyükleri sevmelerini onları yalnız bırakmamaları gerektiğini söyledi.

Kadriye Yıldız ve Ülkü Dal öğretmenlerin kurduğu ebru kursu öğrencilerini özellikle davet eden Huzurevi Müdürü Osman Usta, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Huzurevi Müdürü Osman Usta’ya ebru tablosu hediye ederek huzurevinden ayrıldı.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder