banner162
Samsun'da Kardeş Okullarının Bakımını Yaptılar

Samsun Haber - Samsun'un Havza ilçesinde "Kardeş Okul" uygulaması kapsamında Bekdiğin İlk ve Ortaokulu, kardeş okulları Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve öğrencileri tarafından ziyaret edildi.

24 Ekim 2015 Cumartesi 07:04
Samsun'da Kardeş Okullarının Bakımını Yaptılar
SAMSUN HABERSamsun'un Havza ilçesinde "Kardeş Okul" uygulaması kapsamında Bekdiğin İlk ve Ortaokulu, kardeş okulları Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve öğrencileri tarafından ziyaret edildi.


Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojileri alan öğretmenleri ile öğrencileri tarafından kardeş okulun kırılmış lamba anahtarları ve prizleri yenileri ile değiştirildi, bozuk lambalar da onarıldı.


Bekdiğin İlk ve Ortaokulu Müdürü Halil Yücel, kardeş okulun kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.


Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürü Muhsin Yıldız ise kardeş okul projesinin öğrencilerin hem yardımlaşma duygusunu geliştirmek hem de mesleki becerilerini artırmayı amaçladığını söyledi.


Kardeş okullarına ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını dile getiren Yıldız, "Projemizin bir diğer amacı ise kırsal kesimdeki okullarımıza yardımcı olmak" dedi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder