banner162
Samsun’da İyilik Yap Kutuya At Projesi

Samsun’un Alaçam ilçesinde bulunan Kızlan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri tarafından “İyilik Yap Kutuya At, Arkadaşın Bilmezse Öğretmenin Bilir” projesi hayata geçirildi.

30 Mayıs 2016 Pazartesi 20:32
Samsun'da İyilik Yap Kutuya At Projesi

Samsun’un Alaçam ilçesinde bulunan Kızlan İlkokulu ve Ortaokulu'nda eğitim gören öğrenciler ve öğretmenler tarafından düzenlenen projeler kapsamında, öğrencilere karşı iyilik yapmayı yaygınlaştırmak adına ve olumlu davranış geliştirmeyi kazandırmak için “İyilik Yap Kutuya At, Arkadaşın Bilmezse Öğretmenin Bilir” projesi hayata geçirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kızlan İlkokulu Müdürü Onur Gündüzcü, “Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir. Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız. Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız. Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi olmalıyız. Önemli olan da budur. Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır" ifadelerini kullandı.


Düzenlenen “İyilik Yap Kutuya At, Arkadaşın Bilmezse Öğretmenin Bilir” projesi kapsamında öğrenciler kendilerine yapılan iyilikleri bir kağıda yazarak okulun giriş kısmında bulunan kutuya atıyor. Her hafta cuma günü iyiliklerin değerlendirilmesi Proje Yürütme Kurulu tarafından değerlendirilerek haftanın iyiliği seçiliyor ve madalya ile ödüllendiriliyor.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder