banner162

Samsun’un Çarşamba ilçesinde eğitim veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu, bugün mezun olan 750 öğrencisi için tören düzenlendi.

02 Haziran 2016 Perşembe 18:00
Samsun MYO Mezuniyet Töreni

Samsun’un Çarşamba ilçesinde eğitim veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen organizasyonlar kapsamında bugün okul bünyesinden mezun olan 750 öğrenci için tören düzenlendi. Birinden renkli karelerin meydana geldiği mezuniyet töreninde öğrenciler havaya kep atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.


Samsun’un Çarşamba ilçesinde bulunan Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nda büyük bir katılım ile düzenlenen mezuniyet programına
 Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Gümüş, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurdan Öncel Taşkıran, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yılmaz Yurtseven, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyeleri, öğretim görevlileri ve üniversite öğrencilerinin velileri katıldı. Düzenlenen mezuniyet programında ilk olarak konuşmalarını yapmak üzere mikrofon başına geçen, Yüksekokul Müdür Vekili Yrd. Doç. Dr. Ömer Çakın, mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.


Mezuniyet programında konuşma yapan
OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Gümüş şu ifadeleri kullandı: “Buradan mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Okulumuzda birçok önem taşıyan bölüm bulunuyor. Bu yüksekokulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz mesleki yönden sağlam, bilgi ve becerilerini uygulamaya koyan, sorumluluk sahibi başarılı bir geleceğe kavuşacaklardır.”


Gümüş’ten sonra bir konuşma yapan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Buradaki öğrencilerimizin hepsi ülkemizin yetişmiş eleman, ara eleman ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, donanımlı bir şekilde yetişti. Bugün bu öğrencilerimizi mezun ediyoruz. Hepsini kutluyorum ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
 

Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Okulda başarılı olan öğrencilere verilen hediyelerin ardından mezun olan 750 öğrenciye diplomaları verildi. Diploma töreninin ardından öğrenciler hep birlikte kep fırlattılar. Çocuklarının sevincine ortak olan veliler, salonda cep telefonlarıyla töreni kaydettiler.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder