banner162
Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi İlk Mezunlarını Verdi

Samsun’da eğitim veren Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi bu yıl 42 öğrencisini mezun etti.

02 Haziran 2016 Perşembe 15:52
Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi İlk Mezunlarını Verdi
Samsun’da 2014 yılından bu yana eğitim veren Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, ilk mezunlarını verdi. Okul bünyesinde 160 öğrenci bulunduran eğitim kurumu bu yıl ilk mezunları olan 42 zihinsel engelli öğrencisi için mezuniyet töreni düzenlendi. Bir birindne renkli karelerin meydana geldiği törene, Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi Kampı'nda düzenlenen mezuniyet törenine Atakum Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü M. İrfan Yetik, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Çalışkan, öğretmenler, zihinsel engelli çocuklar ve velileri katıldı.


Düzenlenen mezuniyet töreni öncesi konuşma yapan Samsun Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okul Müdürü Mustafa Çalışkan
, “Samsun Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu olarak 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarımızı verdik. Mezunlarımıza böyle bir etkinlik düzenledik. Toplamda 42 öğrencimiz mezun oldu. Okulumuzda 160 öğrencimiz var" dedi.

Konuşmanın ardından ağır ve orta zihinsel engelli 12. sınıf öğrencisi toplam 42 zihinsel engelli öğrenci keplerini giyerek mezuniyet diplomalarını okul öğretmenlerinin elinden aldılar. Daha sonra zihinsel engelli çocukların hazırladıkları pasta kesildi. Törenin ardından öğrenciler çalan müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder