banner162
OMÜ'lü öğrencilerden köy okuluna destek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Karikatür Kulübü öğrencileri, köy iken mahalle statüsüne geçen Emirli Mahallesi'ndeki ortaokulun duvarlarını süsledi.

18 Ekim 2015 Pazar 13:44
OMÜ'lü öğrencilerden köy okuluna destek

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Karikatür Kulübü öğrencileri, köy iken mahalle statüsüne geçen Emirli Mahallesi'ndeki ortaokulun duvarlarını süsledi.

Emirli Ortaokulu Müdürü Murat Karaca'nın daveti üzerine okula gelen öğrenciler, yanlarında getirdikleri malzemelerle okulun duvarlarına çocukların seveceği resimler çizdi, anlamlı sözler yazdı.

Karaca, "Tatilde okulumuzun boya, badanasını yapmıştık. Duvarlarımız boştu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Karikatür Kulübü öğrencilerini okulumuza davet ettim. Geldiler, hayal güçlerini kullanarak öğrencilerimizin de görüş ve bilgi ufkunun açılmasına vesile olacak şekilde okulumuzun iç ve dış duvarlarına resim ve karikatür yaptılar. Okulumuz sayelerinde güzel bir görünüme kavuştu. Kendilerine çok teşekkür  ederim" dedi.

OMÜ Karikatür Kulübü üyeleri, kendilerini davet eden her okula gidebileceklerini belirterek, Emirli Ortaokulu'na katkıda bulundukları için mutlu olduklarını dile getirdi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder