banner162
Başkan Genç, Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç gün içerinde düzenlediği ziyaretler kapsamında Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Hayalini Anlat" etkinliğinde öğrencilerle bir araya geldi.

05 Haziran 2016 Pazar 15:23
Başkan Genç, Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, gün içerisinde düzenlenen ziyaretler kapsamında, sabah kahvaltısında Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Hayalini Anlat" etkinliğinde katıldı. Düzenlenen etkinlikte Başkan Genç öğrencilerin hayallerini dinledi. Kahvaltıya Başkan Yardımcısı İrfan Göz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün, öğretmenler ve okul birincileri ile okul başkanları katıldı.


Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda açılış konuşması yapan Başkan Genç, Belediye olarak gençlerden ve öğrencilerden gelen tüm fikir,düşünceleri değerlendirdiklerini belirterek, "Amacımız yarının büyüklerine daha iyi bir gelecek sunmak. Bu nedenle mikrofonu çocuklarımıza vermek ve hayallerini dinlemek istedik. Çocuklarımızın hayalleri, bizim idealimizdir. Biz küçük büyük demeden herkesin görüşüne, fikrine önem veren bir yönetim anlayışına sahibiz. İnanıyorum ki geleceği birlikte inşa edeceğiz. Çocuklarımızı dinlemeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
 


GENÇ, “HAYAL EN KIYMETLİ HAZİNEDİR

Dünyanın baş döndüren bir hızla geliştiğini ve dönüştüğünü ifade eden Genç, "Yeni bin yılın başında 4. sanayi devrimi yaşanırken zihin yapımızı da 4. düzeye çıkarmalıyız. Hayal olmadan fikir olmaz, fikir olmadan ise insanlığın yararına olacak projeler çıkmaz. Hayal en kıymetli hazinedir. Bir araba, bir uçak, bir telefon önce hayalle ortaya çıkmıştır. Bu manada çocuklarımızın hayallerini çok önemsiyoruz. Belediyemizde kurduğumuz Proje Geliştirme Birimi çocuklarımızın hizmetindedir. Projelere belediye olarak destek veriyoruz" şeklinde konuştu.


ÇOCUKLAR HAYALLERİNİ ANLATTI

Daha sonra mikrofonu Başkan Genç'e alan çocuklar, birbirinden ilginç fikir ve hayallerini paylaştı. Kimisi uçan araba hayal etti, kimisi araçların kaza yapmadan önce sinyal alıcısı sayesinde durmasını istedi. Farklı hayallerin konuşulduğu etkinlikte çocuklar, görünmez adam, ışınlanma, ev işlerini yapan robotlar gibi fikirler öne sürdü. Çocukların hayallerini tek tek dinleyen Genç, bu etkinliklerin devam edeceğini ve hayalleri kitaplaştıracaklarını söyledi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder