banner162
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya'ya Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan Fransa'ya hareketinden önce basın açıklaması yaptı.

04 Ekim 2015 Pazar 20:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya'ya Tepki

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan Fransa'ya hareketinden önce basın açıklaması yaptı.


Erdoğan yaptığı açıklamada, " Zaman zaman kulağımıza geliyor, 'Kürtler DAEŞ'e karşı savaşıyor' ifadesi. Bu bir defa çok yanlış bir tespit. DAEŞ'e karşı şu anda topraklarını koruma mücadelesi verenler olduğu gibi biz de DAEŞ'e karşı mücadele veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Niye? Terör örgütüdür de onun için ama bir diğer terör örgütünün, bir başka terör örgütüyle mücadele vermesini 'Bunlar iyi teröristtir' anlayışıyla ele almak, masaya yatırmak, bir defa adaletli bir yaklaşıma ters düşer" dedi.


Devlet terörü estiren bir Esed olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu devlet terörü estiren kişiyi ne yazık ki bakıyorsunuz Rusya da savunuyor, İran da savunuyor. Bunları söylediğimiz için rahatsız olanlar da var. Sortiler kimden yana? Rejimden yana. Rejimle işbirliği yapan ülkeler tarihe bunun hesabını vereceklerdir" dedi. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğit-donat... Bu çalışmaları biz yapıyoruz, başkaları da yapıyor ama şimdi eğit-donat çalışmalarını yaparken yine Türkiye yalnız bırakılırsa herhalde bu da insaf dışı bir yaklaşım olur. Biz yapıyoruz, yine yapmaya devam edeceğiz onu da söyleyeyim" diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Anahtar Kelimeler Recep Tayyip Erdoğan

Yorum Gönder