banner162
Samsun’da TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde eğitim veren Mezra İlk-Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Görsel Sanatlar Sergisi açıldı.

01 Haziran 2016 Çarşamba 13:43
Samsun'da TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
Samsun’un Vezirköprü ilçesinde eğitim veren Mezra İlk-Ortaokulu öğrencileri ve öğretim görevlileri tarafından üzerinde uzun süredir çalışımalar yapılan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Görsel Sanatlar Sergisi açıldı. Okul bünyesinde iki gün açık olacak olan Bilim Fuarı’nda öğrenciler tarafından hazırlanan deneyler ve buluşlar diğer öğrencilere aktarılacak. Büyük bir katılım ile gerçekleşen fuarın açılışına İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Garnizon Komutanı Ömer Aydoğan, İlçe Emniyet Müdürü Yücel Karahasanoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Uzun, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından fuarın açılışı Kaymakam Mahmut Kaşıkçı tarafından gerçekleştirildi. Okul Müdürü Hüseyin Kaya öncülüğünde öğretmenlerin rehberliğinde 88 öğrenci ile 44 proje hazırlandığı belirtildi.


Ayrıca yıllık faaliyetler içerisinde yer alan ebru sanatı, kara kalem çalışması, kağıt katlama, bardak boyama gibi etkinlikler de sergilendi. Öğrenciler projelerini en iyi şekilde anlatabilmek için büyük gayret gösterirken görsel sanat çalışmaları da büyük beğeni topladı. Okul Müdürü Hüseyin Kaya öğrencilerin yoğun çalışmaları sonucu ortaya koydukları projelerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu belirterek, öğrencilerin bilim adamı olma yolunda ilk adımlarını başarıyla attıklarını vurguladı. Gösteriye dayalı projelerin sunulmasında heyecanlı anlar yaşandı. Etkinlik sonunda yemek ikramında bulunuldu.
 


Kaynak: İHA

Yorum Gönder