banner162
Samsun’da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde eğitim veren Yağınözü Ortaokulu'nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

03 Haziran 2016 Cuma 13:28
Samsun'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Samsun’un  Vezirköprü ilçesinde eğitim veren Yağınözü Ortaokulu öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından üzerinde uzun süredir çalışmalar yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Okul bünyesinde 2 gün açık olacak olan Bilim Fuarı’nda öğrenciler tarafından hazırlanana bilimsel deneyler ve projeler sergilenecek. Ayrıca öğrenciler tarafından hazırlanan projeler diğer öğrencilere bilgi olarak aktarılacak. Bugün büyük bir katılım ile gerçekleştirilen fuarın açılışına Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, Garnizon Komutanı Ömer Aydoğan, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Emniyet Müdürü Yücel Karahasanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Orhan Değer, Sivil Savunma Müdürü Gündüz Ölmez, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.


TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışından önce bir konuşma yapan
 Okul Müdürü Hasan Ali Cebeci okulun çalışmaları hakkında bilgi vererek, öğretmenlerin danışmanlığında, velilerin destekleriyle, öğrencilerin gayretleriyle 890 öğrenci ile 47 proje hazırlandığını söyledi. TÜBİTAK Bilim Fuarlarının bir yarışma etkinliği olmadığına dikkat çeken Cebeci, fuarın amacının öğrencilerin bilimsel bilgileri herkesle paylaşarak, üretebilmenin heyecanını ve özgüven duygusunu yaşaması olduğunu belirtti.

Fuarın açılışı protokol tarafından gerçekleştirilerek öğrenciler projeleri tek tek anlattı. “Hz. Nuh'un Gemisi” projesi en çok ilgi çeken projeler arasında yer aldı. Fuarın açılışına katılanlara yemek ikramında bulunuldu. 


Kaynak: İHA

Yorum Gönder