banner162
Yeni Doğmuş Bebeği Ölüme Terk Ettiler!

Samsun’un İlkadım ilçesinde geçtiğimiz yıllarda meydana gelen bir olayda, yeni doğmuş bebeğini çalıkların arasına bırakıp ölümüne sebep olmak istedikleri iddia edilen 2 bayan gözaltına alındı.

26 Mayıs 2016 Perşembe 12:38
Yeni Doğmuş Bebeği Ölüme Terk Ettiler!
Edinilen bilgiye göre olay, Samsun'un İlkadım içesi Kadıköy Mahallesi Kadıköy Tesisleri yanı İstikamet Sokak üzerinde 2011 Ocak ayında meydana geldi. Alınan bilgiler neticesinde olay şu şekilde gerçekleşti, sokak üzerinde yürüyen vatandaşlar ağlama sesi üzerine çalılıklar arasında poşet içinde çıplak olarak ölüme terk edilmiş bir kız çocuğu buldu. Dehşete kapılan çevredeki vatandaşlar olayı polise bildirdi. Polis ekipleri tarafından yapılan araştırmada bebeği poşet içinde ölüme terk eden şahıs yada şahıslara ulaşılamadı. Ancak geçtiğimiz günlerde Samsun polisine gelen ihbarda, bebeği 17 yaşında olan S.T. ismindeki bayanın dünyaya getirdiği ve terk ettiği ihbarı yapıldı. Gelen ihbar üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda bebeği dünyaya getiren 23 yaşındaki S.T. gözaltına alındı. Yapılan DNA testi sonucu S.T.'nin bebeğin annesi olduğu ortaya çıktı. S.T.’nin ifadesi alındıktan sonra olayla ilgili annesi 42 yaşındaki S.Ç. ismindeki bayanda yakalanarak gözaltına alındı. S.T.'nin cinsel istismar sonucu bir başkasından hamile kaldığı ve bebeği de annesinin evde doğurmasına yardımcı olup birlikte terk ettikleri ileri sürüldü. 


Samsun Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan S.T. ile annesi S.Ç., savcıya ifade verdikten sonra "bebek terki ve öldürmeye teşebbüs" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme bebeğin terk edilmesinden anne ve kızını serbest bırakırken, "öldürmeye teşebbüs" suçundan ise tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan S.T. ile S.Ç., Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder