banner162
Samsun’da Yeni Doğmuş Bebeği Terke Bir Tutuklama Daha

Samsun'da geçtiğimiz yıllarda meydana gelen bir olayda, küçük bir çocuğu ölüme terk ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan anne ve kız tutuklanırken, olayla ilgili arandığını öğrenen bir şahıs daha Samsun’a gelerek polise oldu.

26 Mayıs 2016 Perşembe 15:14
Samsun'da Yeni Doğmuş Bebeği Terke Bir Tutuklama Daha

Edinilen bilgiye göre olay, Samsun'un İlkadım içesi Kadıköy Mahallesi Kadıköy Tesisleri yanı İstikamet Sokak üzerinde 2011 Ocak ayında meydana geldi. Alınan bilgiler neticesinde olay şu şekilde gerçekleşti, sokak üzerinde yürüyen vatandaşlar ağlama sesi üzerine çalılıklar arasında poşet içinde çıplak olarak ölüme terk edilmiş bir kız çocuğu buldu. Dehşete kapılan çevredeki vatandaşlar olayı polise bildirdi. Polis ekipleri tarafından yapılan araştırmada bebeği poşet içinde ölüme terk eden şahıs yada şahıslara ulaşılamadı. Ancak geçtiğimiz günlerde Samsun polisine gelen ihbarda, bebeği 17 yaşında olan S.T. ismindeki bayanın dünyaya getirdiği ve terk ettiği ihbarı yapıldı. Gelen ihbar üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda bebeği dünyaya getiren 23 yaşındaki S.T. gözaltına alındı. Yapılan DNA testi sonucu S.T.'nin bebeğin annesi olduğu ortaya çıktı. S.T.’nin ifadesi alındıktan sonra olayla ilgili annesi 42 yaşındaki S.Ç. ismindeki bayanda yakalanarak gözaltına alındı. S.T.'nin cinsel istismar sonucu bir başkasından hamile kaldığı ve bebeği de annesinin evde doğurmasına yardımcı olup birlikte terk ettikleri ileri sürüldü. 


Adliyeye sevk edilen anne ve kızı tutuklanırken, polis tarafından aranan ve İstanbul'da olduğu öğrenilen küçük çocuğun teyzesi M.H., Samsun'a gelip polise teslim oldu. M.H. de çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından "öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder