banner162
Samsun’da İzinsiz Ağaç Kesmeye 10 Ay Hapis

Samsun’un Bafra ilçesinde bir şahsın evinin önündeki ağacı kestiği gerekçesiyle açılan davada sanığa 10 ay hapis cezası verildi.

17 Mayıs 2016 Salı 16:27
Samsun'da İzinsiz Ağaç Kesmeye 10 Ay Hapis

Edinilen bilgiye göre olay, Samsun'un Bafra ilçesi Hacınabi Mahallesi Emirefendi Sokak'taki bir apartmanın bahçesinde 6 ay önce meydana geldi. Alınan bilgilere göre, K.A., ağaçların kesilmemesi konusunda apartman yönetiminin karşı kararına rağmen, dairesinin manzarasını bozduğu gerekçesiyle 2 ağacı kesti. Ertesi gün kalktığında ağaçların kesildiğini fark eden apartman yöneticisi İsmail Üresin, K.A.’nın uyarılara rağmen ağacı kestiği gerekçesiyle polise şikayette bulundu.


Soruşturmayı yürüten savcılığın hazırladığı iddianame 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Apartman sakinlerinin itirazına rağmen, ağaçları evinin görüntüsünü bozduğu gerekçesiyle kesen K.A. hakkında mala zarar verme iddiası ile dava açıldı. 6 ay süren dava sonunda mahkeme K.A.’ya ‘mala zarar verme’ suçundan 10 ay hapis cezası verdi.

 

Şikayetçi İsmail Üresin’in vekili Avukat Hüseyin Gökçe, “Davanın açılması demokrasi adına çok sevindirici bir durum. Bu, Türkiye’de örnek bir dava . Herkes, basit gibi görülen bir ağaç yüzünden mahkemelik olabileceğini bilmeli” dedi.Kaynak: İHA

Yorum Gönder